Kısabiara İçerik Ajansı > Eğlence > Bir Hayat Dersi, Kahvenin Gücü

Sponsorlu İçerik “Kısabiara İçerik Ajansı” aracılığı ile…

Hayatımızı taşıması gereken, karnımızı doyurması gereken işlerimize çok özen verdik. Amaçlar, hizmet vermek ve hayata tutunmaktan çok, hayatımızın kalitesini belirten araçlar oldu.

Oğuzhan GÜRCÜ

5 çok yakın arkadaş Üniversite’de aynı bölümden mezun olmuşlar. Tabi aynı bölümden mezun oldukları için aynı mesleğe sahipler. Ve diğer şirketlerden iş istemek yerine kendi işlerini kurmak istemişler. Zaman içerisinde kurdukları işleri bir şirket oluvermiş. Çok para kazanmaya başlamışlar ve hayatları çok güzel ilerliyormuş. Ama başarı beraberinde mutsuzluğu, stresi, sorunları getirir. Bu her zaman böyle olur.

Her gün sorunlarından bahsetmeye, streslerinin baş ağrılarına dönüşmesine şahit olmuşlar. Bu durum ile alakalı neler yapabiliriz diye düşündükten sonra, hala Üniversite’de çalışan Profesörleri gelmiş akıllarına. Hemen yola koyulmuşlar, hocalarına danışmaya, onunla dertleşmeye gitmişler.

Profesör, tabi bu 5 yakın arkadaşı beraber ziyarete geldiklerini görünce sevinmiş ancak, yüzlerinden belli oluyormuş mutsuzlukları. Muhabbet etmeye başlamışlar ve her biri bir sorundan, stresten ve mutsuzluklarının kaynağını çözememekten yakınmışlar. Hoca en sonunda “Bir dakika bekleyin, size kahve ikram edeyim” demiş. Türk kahvesini kahve fincanına değil de, her biri birbirinden farklı 6 bardağa koymuş. Kimi küçük bardak, kimi büyük bardak, kimi çok güzel desenleri bulunan kimi ise şekilsiz ve kötü görünümlü bardak.

5 arkadaş en güzel bardakları seçerek 5 kahve dolu bardakları almışlar, geriye bir tane kötü görünümlü bardak kalmış. Profesör’ün ilk amacı gerçekleştikten sonra hemen söze girmiş “Çocuklar, siz çok başarılısınız, hayatınızı güzelleştirmenin yolunu biliyorsunuz. Seçimlerinizi, hayatınızın kalitesine göre yapmak istiyorsunuz. Hepiniz en güzel bardakları aldınız, en güzel desenlileri, en büyük bardakları aldınız. Bana ise, kötü görünümlü eski bardağı bıraktınız. Hayatınızın kalitesini belirten şey, sahip olduğunuz fiziksel varlıklar değildir. Çalıştığınız yada yapmakta olduğunuz işler değildir. Sizi kaliteli yapan şey, düşünceleriniz, el becerileriniz ve paylaşımcılığınız. İşte bu seçimlerinizden dolayı mutsuzsunuz, kaliteyi kahvede değil, bardakta aradığınız için stres içindesiniz.” demiş.

Hocamızın dediği gibi sizler de kaliteyi, kahvede değil bardakta arıyorsunuz.

Görüntüler, cisimler, fiziksel tüm varlıklar, bunlara aldanmayın. Kahve bardağına değil, kahvenin kendisine bakın. Asıl kaliteyi aramak orada başlar.

Hayatınızın kalite seçimlerini yapma aşamasında, yolunuz bizlere düşerse, sizlere seve seve yardımcı olacağız. Yaptığınız iş ne olursa olsun, ister bakkal olun, ister holding. Bizim amacımız size içerik sağlamak, kaliteli içerik sağlamak, zor seçimlerden kurtararak sizleri mutlu etmek.

Sektörünüz ne olursa olsun, istediğiniz şeyler ne kadar zor olursa olsun, hizmet vereceğiz. İçerik Pazarlama, İçerik Stratejisi, SEO Çalışmaları, istediğiniz her ne ise ve işiniz her ne ise, size seve seve yardımcı olacağız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir