Kısabiara İçerik Ajansı > İçerik Pazarlama > İçerik Ajansı Nedir? İçerik Ajansı Ne İş Yapar?

İçerik Ajansı Nedir? İçerik Ajansı Ne İş Yapar? Sorularının en net cevabını kişisel görüşlerimden yola çıkarak vermek istiyorum. Çünkü burası bir blog ve bana tahsis edilmiş bir alan, kurumsal olamayacağım.

İçerik ajansı, kurumsal şirket aramaksızın her site için, içerik stratejisi oluşturan ve bu stratejilere uygun blog içerikleri üreten insanlar topluluğudur. Sadece site mi tabi ki hayır, basın bülteni, kurumsal metin, ürün metinleri, sponsorlu içeriktanıtım yazıları, firma tanıtımı gibi içeriğin olduğu her alanda içerik üreten insanların toplandığı kuruluşlardır.

İçerik ajansı, işletmenizin misyonuna uygun, doğru hedef kitleye odaklanmış, kaliteli, özgün ve SEO uyumlu içerikler üreten insanların buluştuğu alandır.

Sizin isteklerinize göre şekillenen kaliteli ve özgün içerikler sayesinde, arama motorlarında bulunabilirliğiniz artar. Bu sayede rakiplerinizden kalıcı olarak öne çıkarsınız. Çünkü içerik anlaşmaları, AdWords gibi sürekli olarak ücret ödemenizi gerektirmez. Anlaşılan süreler içerisinde sizin için içerik üreten ajanslar sayesinde, iş yoğunluğunuzun içerisinde bir de dijital ortamdaki bulunabilirliğiniz ile uğraşmazsınız.

Ürün ve hizmetlerinizi, insanların canını sıkmadan en tatlı dil ile anlatan içerik ajansları sayesinde marka bilinirliğiniz, imajınız, müşterileriniz ve ziyaretçileriniz artar.

Kısacası, sizi en az sizin kadar iyi tanıyarak (Strateji), sizi müşterileriniz ve ziyaretçilerinize daha iyi anlatır. (İçerik)

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir