Kısabiara İçerik Ajansı > İçerik Pazarlama > Marka oluşturmak o kadar da zor değil!

Sosyal medya kullanımı yıldan yıla %20’den fazla bir artış göstermekte ve tüketicileri etkileyen her girişimci satışını büyük oranda artırdı. 2016’da yaklaşık yarım milyar insan yeni bir sosyal medya hesabına kaydoldu.  Bu pazarlama yapmak isteyen pazarlamacılar için çok fazla fırsat sağlamakta.

Sosyal medya satış rakamlarının önümüzdeki beş yılda yaklaşık iki katına çıkacağı beklentileri var. Pazarlamacıların sadece %11.5’i sosyal medyadan satış yapmakta. İçerik stratejisi oluşturma fikri hepimiz için güzel ama bütçemiz yeterli olmayabilir. Henüz bir ajans ile çalışmayı düşünmeyen girişimciler için aşağıya bir kaç teknik bırakıyorum, lütfen detaylı inceleyerek uygulamaya girin. 🙂

Takip Edin

Sürekli olarak müşterinin taleplerine adapte olan ve gelişen sosyal medya platformları sayesinde, kanallar ve pazarlamacılar arasında yüksek rekabet oluşuyor. Rekabeti sağlamak adına, rakiplerinizi iyi analiz edin.

Mesaj oluşturun

Otantik bir kitle inşaa etmek, web sitenize daha fazla trafik çekmek ve potansiyel müşteriler oluşturmak oldukça zor bir süreçtir. Eğer işinizi direkt olarak internet üzerinden yürütüyorsanız, düzenli bir reklam ağı ile çalışmanız gerekiyor. Aksi takdir de insanların ürünlerinize ulaşması zor olur.

 

Video İçerik

Video içerik marka değerinizi %100’e kadar arttıran bir reklam çeşididir. Arama ağı reklamcılığı kullanan pazarlamacılar bilirler ki, video içerik ürünlerinizi daha iyi anlatacaktır ve mesajınızı hedef kitlenize iletecektir. Güçlü bir marka oluşturmak isteyenler video reklam ağını kullanmanın gücünü hissedecekler.

Analiz

Altı ay sonra ne kadar ilerlediğimizi görmemiz bizim açımızdan muazzam faydası olan bir işlemdir. Sadece nostaljik bir açıdan değil, tüm bu çalışmalarımızın sonuçlarını kanıtlamak ve kutlamak için de analiz yapabiliriz.

Şimdilik sevgiyle kalın. 🙂

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir